П’ята Київська бієнале

П’ята Київська бієнале відбуватиметься по всій Європі – у Києві, Івано-Франківську, Ужгороді, Берліні, Варшаві, Любліні, Антверпені та Відні як головній виставковій локації. У зв’язку із повномасштабним вторгненням росії, повноцінний проєкт бієнале у Києві довго здавався непевним, або й зовсім неможливим. Утім, із серією відкриттів, що розпочнеться в Києві у жовтні 2023 року та завершиться в Берліні 2024 року, п’ята Київська бієнале таки відбудеться.

Цьогорічна бієнале задумана як пан’європейська подія із розсередженими виставками та публічними програмами в кількох містах України та ЄС і реалізується у партнерстві з провідними європейськими інституціями у сфері сучасного мистецтва.

Проєкт спрямований на реінтеграцію української мистецької спільноти, розділеної війною i надання можливості її представникам/-цям разом із міжнародними колегами осмислити полiтичнi, культурні, соціальні та екологічні виклики, що зараз постали перед Україною, та помістити їх у глобальний контекст. Художні роботи, документальні розслідування та інституційні практики розглядатимуть можливі стратегії виходу із нинішнього глухого кута війни, авторитаризму та колоніалізму, уявляючи сценарії для нової України.

Децентралізована європейська Київська бієнале стане жестом побудови мостів та опор для довготривалих відносин з Україною як на особистому, так і на інституційному рівні, що збережуться й після проєктів, реалізованих восени 2023 року.


«Локаут». Відкриття виставки критичного мистецтва Східної Європи

LOCKAUT_плакат

Четвер, 6 листопада 2014, 19:00

Київ, вул. Глибочицька, 44, 2 поверх

Центр візуальної культури запрошує на відкриття виставки «Локаут», що відбудеться у четвер, 6 листопада о 19:00. Куратори – Оксана Брюховецька (Центр візуальної культури) та Станіслав Рукша (Центр сучасного мистецтва Kronika, Польща).

Назва виставки «Локаут» відсилає до зупинки роботи підприємства з ініціативи роботодавця – практики, що заборонена в багатьох країнах світу, але не в Україні. Куратори називають це явище метафорою суспільної ситуації у постсоціалістичному світі. Твори, представлені на виставці, виявляють приховану чи непомітну реальність праці як одного із найбільш рутинних та найважливіших аспектів людського життя. На виставці «Локаут» будуть представлені роботи критичного мистецтва з Польщі, Росії, України та Угорщини.

У виставці беруть участь: Анатолій Бєлов (Україна), Оксана Брюховецька (Україна), Пйотр Висоцкі (Польща), Тарас Камєнной (Україна), Лілія Лі-мі-ян (Росія), Вікторія Ломаско (Росія), Юлія Мазурова (Росія), Анна Мольська (Польща), Лаура Павела (Польща), Валентина Петрова (Україна), Олексій Радинський (Україна), Микола Рідний (Україна), Хаїм Сокол (Росія), Ірина Стасюк (Україна), Лукаш Суровєц (Польща), Анна Фабріціус (Угорщина), Рафал Якубович (Польща).

Куратори виставки Оксана Брюховецька і Станіслав Рукша: «Ми бачимо, як на теренах Східної Європи локальні явища в одній з країн перегукуються із проблемами сусідів. Працюючи з тими, хто витіснені зі світу добробуту, художниці та художники надають їм видимість. І це може стати першим кроком до змін».

В рамках виставки відбудуться зустрічі з її учасниками та покази робіт:

7 листопада, 19:00 – показ фільмів Миколи Рідного «Фортеця», «Звичайні місця».

8 листопада, 19:00 – показ фільмів Олексія Радинського «Інтеграція», «Референдум», «Україна йде на війну».

Виставка працює з 7-го до 30-го листопада, з 12:00 до 18:00, щодня, окрім понеділків

Інформація про кураторів:

Оксана Брюховецька – художниця, кураторка Центру візуальної культури. Випускниця Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Кураторка виставок «Дитинство. Uncensored» та “Українське тіло” в Центрі візуальної культури.

Станіслав Рукша – куратор, історик мистецтва. Директор Центру сучасного мистецтва Kronika (Битом, Польща). Автор численних публікацій на тему сучасного мистецтва, координатор клубу “Політичної критики” на Шльонську.

Центр візуальної культури (ЦВК) був заснований 2008 року з метою створення міждисциплінарного середовища для аналізу пострадянського становища України на перетині мистецтва, знання та політики. З того часу ЦВК провів понад 150 наукових та дискусійних заходів за участі українських та міжнародних науковців, а також близько 20 художніх виставок.

Заходи відбудуться за підтримки: Krytyka Polityczna (Польща), ERSTE Foundation (Австрія)

лого_цвк_пк_ерсте

Виставка «Локаут» організована Центром візуальної культури спільно із Центром сучасного мистецтва Kronika (Битом, Польща) за сприяння Міністерства культури і Міністерства народної спадщини Польщі.

Мінкультури

Інформаційний партнер:

logo-color_LB izin

Центр візуальної культури (Київ, вул. Глибочицька, 44, 2 поверх)

Контакти:

+38 096 492 96 00 (Наталія Нешевець), +38 093 460 68 81 (Оксана Брюховецька)

vcrc.org.ua

vcrc@vcrc.org.ua

www.facebook.com/vcrc.org.ua