Виставка Мірона Цовніра «ОКРАЇНА / OKRAЇNA»
29 червня – 27 липня 2012
Відкриття – 29 червня, п’ятниця, 19:00
Центр візуальної культури (вул. Костянтинівська, 26, кінотеатр «Жовтень»)
Уперше відвідавши свою історичну батьківщину Україну влітку 2011 року, відомий німецький фотограф Мірон Цовнір почав роботу над новим циклом фотографій. Рівно через рік, коли увага всієї Європи прикута до України й Польщі, Цовнір представляє виставку фотографій з Києва, Лодзі, Москви й Варшави під назвою «Окраїна» у Центрі візуальної культури. Життя міських маргіналів у цих містах має свої закони. Кордони, що визначають їхнє повсякдення, – не менш суворі й закриті, ніж географічні, вони прокреслені бідністю та соціальним виключенням. Східноєвропейському простору притаманна спільність, яку визначають невидимі, небажані маргінали – громадяни окраїн. «Окраїна» Мірона Цовніра – це не лише її жителі, але й своєрідна естетична парадигма. Вона поєднує похмурий експресіонізм, урбаністичний пейзаж та іконічні образи вигнанців 21 століття.
Мірон Цовнір (Miron Zownir) – фотограф, кінорежисер, автор кримінальних романів, викладає в Академії кіно і телебачення в Берліні. Його фотокниги видаються в одному з найкращих арт-видавництв світу Gestalten, роботи експонуються у найвпливовіших галереях поряд із такими зірками, як Нобуйоші Аракі, Нен Ґолдін, Роберт Меплторп, Віджі, та вплинули своєю документальною цінністю на ціле покоління молодих митців. Цовнір жив у Берліні, Лондоні, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, і йому вдалося чи не найкраще зафіксувати контркультурну, панківську енергію 1980-2000-х. Герої його безкомпромісних робіт – бездомні, аутсайдери, інтелектуали; теми – людина, загублена в сучасному місті, самотність, афект, страх, девіація, сексуальність. Як кінорежисер Цовнір з 1986 р. створив 10 коротких фільмів, працював з такими режисерами, як Александр Роквелл, Рю Муракамі і Чосей Фунагара, та один повнометражний фільм, що увійшов у 2003 р. в програму Берлінського кінофестивалю.
У червні 2011 р. Центр візуальної культури презентував ретроспективу Цовніра, до якої увійшли фотографії 1980-2000-х років та авторські короткометражки, а журнал «Простори» опублікував добірку його світлин та текстів.
Куратори – Анастасія Живкова, Василь Черепанин
Час роботи: вівторок – неділя, 12:00 – 21:00
Контакти: Анастасія Живкова +38 093 477 72 72, tasyona@gmail.com; Василь Черепанин +38 050 445 76 08, cherepanyn@gmail.com
В рамках проекту Центру візуальної культури «ОБРАЗ У ТЕМРЯВІ: СУЧАСНА КРИТИЧНА ФОТОГРАФІЯ» паралельної виставкової програми Першої Київської бієнале сучасного мистецтва «Арсенале 2012»