ПОКАЗ ФІЛЬМУ “ДІМ, В ЯКОМУ Я ЖИВУ”

У четвер, 23 травня о 19:00 в культурному центрі “31N” (вул. Нижньоюрківська, 31) відбудеться показ фільму “Дім, в якому я живу” (реж. Юджін Ярецкі).

У війні з наркотиками ніколи не йшлося саме про наркотики. Центр візуальної культури, Об’єднання громадських ініціатив “Об’єктивна реальність”, журнал “Політична критика” та проект Polityka Narkotykowa (http://www.narkopolityka.pl/) представляють показ документального фільму “Дім, в якому я живу”, що підсумовує економічні та соціальні втрати більш ніж п’ятдесятирічної війни з наркотиками.

thehouseilivein-15469-530x330 (1)

“Дім, в якому я живу” – це критичний аналіз американської наркополітики, багато в чому безглуздої та невідповідної. Режисер Юджін Ярецкі стверджує, що війна з наркотиками, розпочата в результаті кон’юктурних рішень Річарда Ніксона, який намагався очистити заплямований імідж якимось ефектним жестом, є однією з найбільших помилок американського керівництва. Всі уряди (не тільки республіканські) стали заручниками власної іміджевої політики: твердий курс у боротьбі з наркоторговцями – це обов’язковий пункт кожної передвиборчої програми.

Тим часом, споживання наркотиків зростає, а в’язниці тріщать по швах. Режисер зображує обидві сторони – як аналіз умов роботи дилерів, так і їх переслідування поліцією. На його думку, війна з наркотиками є зручним владним інструментом, спрямованим на дисциплінування непокірних меншин, не лише расових.

У фільмі показано, як негативні наслідки війни з наркотиками впливають на долі окремих людей і цілих громад, тому що політика, заснована виключно на правосудді, лише призводить до масових ув’язнень. В цілому ж не покращується ані громадська безпека, ані здоров’я споживачів наркотиків у Сполучених Штатах і в усьому світі. На війну з наркотиками щорічно витрачається не менш ніж $ 51 млрд податків.

Юджін Ярецкі неодноразово отримував нагороди на міжнародних фестивалях. Останній його фільм “Рейґан”, що показує життя і спадок 40-го президента Сполучених Штатів, отримав багато позитивних відгуків після прем’єри на фестивалі Sundance Film. Також Ярецкі був режисером короткометражного фільму “Move Your Money”, який закликав американців забирати свої гроші з великих приватних банків, і, щоб ті збанкротували, переносити їх у державні банки. Фільм набув широкої популярності в інтернеті – вже протягом перших трьох тижнів його переглянули понад 7 мільйонів людей. Фільм “Why we fight”, що у 2006 році виграв головний приз на фестивалі Sundance, демонстрував те, як мілітаризм підриває зовнішню і оборонну політику Сполучених Штатів. Ярецкі також є політичним оглядачем, публікується в New York Times, The Washington Post та регулярно з’являється в інформаційних програмах на каналах Fox News, CNN, BBC World.

Режисер: Юджін Ярецкі
Фото: Дерек Холкіст, Сем Кульман
Монтаж: Пол Фрост
Виробництво: Charlotte Street Films, США, 2012/110 ‘
Офіційний веб-сайт: http://www.thehouseilivein.org/