Катаріна Раабе. Кінець «глибокого занепокоєння»: українська тема в Німеччині
Субота, 22 листопада, 2014, 18:00
Центр візуальної культури (Київ, вул. Глибочицька, 44, 2 поверх)
Кінець «глибокого занепокоєння»: українська тема в Німеччині
Зустріч з редакторкою видавництва Suhrkamp Катаріною Раабе
Центр візуальної культури та «Політична критика» запрошують на зустріч з німецькою публіцисткою та видавцем Катаріною Раабе, що відбудеться у суботу 22 листопада о 18:00.
Події останнього року в Україні змінили не лише політичний консенсус в Європі, але й її інтелектуальне життя. У Німеччині, гуманітарна політика якої чи не найбільше з усіх країн ЄС зосереджена на Східній Європі, серед публічних інтелектуалів з’явилися «розуміючі Путіна», з одного боку, та «відкривачі України», з іншого. У публічному просторі Німеччини «українська криза» стала предметом не лише численних медійних дебатів та політичних спекуляцій, але й приводом переосмислити досвід розділення, «возз’єднання», революції та громадянського спротиву, зокрема, в контексті нещодавньої 25-ї річниці падіння Берлінського муру. Якою постає Україна в інтелектуальному та медійному німецькому дискурсі? Хто є українськими публічними інтелектуалами у Німеччині? Які наративи домінують в публічному просторі?
Катаріна Раабе – редакторка одного з найбільших німецьких видавництв Suhrkamp. 2007 року Катаріна Раабе, яка відкрила німецькомовному простору Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Любка Дереша і Катю Петровську, отримала Орден «За заслуги перед ФРН» за популяризацію східноєвропейської літератури у Німеччині. Крім численних публікацій українських авторів, останньою книжкою Катаріни Раабе стала збірка «Євромайдан: що поставлено на карту в Україні». Зараз вона працює над книгою “Україна, Росія та Європа”.
Центр візуальної культури (ЦВК) був заснований 2008 року з метою створення міждисциплінарного середовища для аналізу пострадянського становища України на перетині мистецтва, знання та політики. З того часу ЦВК провів понад 150 наукових та дискусійних заходів за участі українських та міжнародних науковців, а також близько 20 художніх виставок.
Центр візуальної культури (Київ, вул. Глибочицька, 44)
Вхід вільний
Організаційний партнер: Krytyka Polityczna (Польща)
Центр візуальної культури працює за підтримки: ERSTE Foundation (Австрія)
Інформаційний партнер:
Контакти:
+38 097 436 98 99 (Юстина Кравчук)