Дискусуія та презентація книги: Троцький та незалежна Україна.

13 листопада 2013, о 18:00
книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3)

дискусія «Троцький і незалежна Україна», в рамках якої буде презентовано нову книгу «Український Троцький. Тексти Лева Троцького про Україну».

trockyj

Захід пройде за участі Марка Бойцуна (Лондонський столичний університет), Геннадія Єфіменка (Інститут історії України НАНУ), Юрія Шаповала (Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАНУ), а також упорядників книги Дениса Пілаша та Захара Поповича (об’єднання «Ліва опозиція»), модеруватиме Василь Черепанин (Центр візуальної культури).

Учасники дискусії намагатимуться з’ясувати роль народженого в Україні Лева Троцького в історії країни. Чому він висунув гасло вільної, незалежної робітничо-селянської радянської України і чи мало воно шанси на реалізацію? Які альтернативи сталіністському курсу в політиці, економіці та національному питанні існували всередині комуністичного проекту? Як проявила себе ліва опозиція сталінізму в Україні? Виходячи з досвіду Радянської України 1920-х років, чи обов’язково суперечать комуністичні ідеї національно-культурному відродженню?

Попри те, що Троцький був одним із небагатьох світових політичних діячів, які звертали увагу на українське питання, його твори не видавалися українською з 1920-х років, а більшість його статей 1930-х, зокрема присвячених Україні, не видавалися в Україні ніколи. Дослідження праць цього видатного політичного діяча безсумнівно збагатить розуміння національно-визвольних змагань у ХХ столітті в Україні.

Організатори:

книгарня «Є»
об’єднання «Ліва опозиція»
Центр візуальної культури