СПІЛЬНИЙ ПОЛІТИЧНИЙ ПРОСТІР

4-7 жовтня 2012
Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 12
Журнальний зал

Акції журналів «Політична критика», «Простори», «Спільне», Творчої спілки перекладачів і письменників та Центру візуальної культури на Другому Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал»

Спільний політичний простір являє собою особливий тип агори чи публічної платформи для презентацій, дискусій, зустрічей інтелектуалів, художників, активістів, перекладачів, критиків, теоретиків. Процесуальний характер такого майданчика дозволить учасникам та усім зацікавленим збиратися та працювати разом, утворюючи в такий спосіб інтелектуальну майстерню як форму політичної дії.

spilnyj_politychnyj_prostir_poster

4 жовтня, четвер

14:30-15:30.   Жінки та мова: розмова про політику вживання фемінітивів. За участі Олени Синчак, Галини Ярманової. Модерує Катерина Міщенко.

15:30-16:50. Правнича майстерня для перекладачів. За участі фахівця з авторського права Сергія Петренка. Модерують Марина Александрович та Ірина Троскот.

17:00-18:20. Ворог проти чужого: про расизм у науці й суспільстві. Презентація журналів «Політична критика», «Спільне» та книги «Греки, араби і ми». За участі Ніни Потарської, Андрія Рєпи, Василя Черепанина. Модерує Анастасія Рябчук.

18:30-20:00. Віра, політика, любов: презентація журналів «Політична критика» і «Простори». За участі Катерини Міщенко, Андрія Рєпи, Василя Черепанина. Модерує Євгенія Бєлорусець.

5 жовтня, п’ятниця

15:00-16:20. Презентація проекту «Праця та робітничий рух в Україні» і показ фільму «Херсонський машинобудівний завод». За участі Віталія Атанасова та Анастасії Рябчук,.

16:30-17:30. Сваволя слова: розмова про перекладність непристойного та читання текстів 5 числа «Просторів» «Віра, порно, любов». За участі Олександри Григоренко, Олесі Камишникової, Сергія Оржеховського. Модерує Ірина Собченко.

17:40-19:00. Презентація журналу «Спільне»: нова соціальна критика в Україні. За участі Володимира Іщенка, Ігора Самохіна. Модерує Анастасія Рябчук.

6 жовтня, субота

14:00-16:00. Перекладати подібне: українсько-польська майстерня. Модерує Олександра Братчук.

16:30-17:30. Перекладати подібне: дискусія та читання. За участі Богдана Задури, Анети Камінської, Галини Крук, Василя Лозинського, Остапа Сливинського. Модерує Олександра Братчук.

17:40-19:00. Ерос і спорт: презентація 4 числа «Політичної критики» та спеціального номера «Просторів» «Ерос 2012». За участі Лесі Кульчинської, Катерини Міщенко, Олексія Радинського. Модерує Василь Черепанин.

19:00-20:00. «Втіха споглядання»: презентація українського видання збірки оповідань Франца Кафки «Споглядання», стилізованого під першодрук 1912 р. Читатиме автор концепції видання та перекладач Василь Лозинський. Модерує Андрій Рєпа.

7 жовтня, неділя

11:00-13:00. Українсько-польські перекладацькі майстерні. Модерує Олександра Братчук.

14:00-15:00. Свобода, переклад, солідарність: дискусія про переклад як політичну стратегію. За участі членів Творчої спілки перекладачів та письменників. Модерує Катерина Міщенко.

16:00-18:00. Забути страх: презентація 4 числа «Політичної критики» за участі художнього редактора видання, головного куратора 7-ї Берлінської бієнале Артура Жмієвського. За участі Лесі Кульчинської, Олексія Радинського. Модерує Василь Черепанин.

«Політична критика» – українське видання часопису «Krytyka Polityczna», першого міжнародного видавничого проекту однойменного інтелектуального середовища, яке виникло в Польщі на початку 2000-х. vcrc.org.ua/pk/

«Простори» – незалежна літературно-мистецька платформа, діяльність якої включає онлайн-журнал prostory.net.ua, проведення публічних культурних заходів та друковане періодичне видання.

«Спільне» – колективний проект, спрямований на аналіз соціальної дійсності у вітчизняному та світовому масштабі. commons.com.ua

Творча спілка перекладачів і письменників ініціатива перекладачів художньої та наукової літератури і письменників для захисту своїх прав і професійного розвитку. https://translatersunion.wordpress.com

Центр візуальної культури – платформа співпраці митців, активістів та дослідників, заснована 2008 року в Києво-Могилянський академії. З квітня 2012 року Центр візуальної культури працює у приміщенні кінотеатру «Жовтень». vcrc.org.ua