Міні-курс Сергія Єкельчика

єкельчик1

Понеділок – четвер, 25 – 28 травня 2015, 18:30

Український досвід Другої світової війни

Центр візуальної культури (вул. Глибочицька, 44, 2-ий поверх)

Центр візуальної культури та «Політична критика» запрошують на міні-курс Сергія Єкельчика «Український досвід Другої світової війни», що відбуватиметься щоденно з 25 по 28 травня (понеділок – четвер) о 18:30.

Метою міні-курсу є окреслити нові підходи до українського досвіду Другої світової у світлі сучасних методів західної історичної науки. Ми почнемо з деконструкції панівних уявлень про війну та відстеження змін одних великих наративів іншими, тоді перейдемо до досвіду звичайної людини в часі війни, що звичайно губиться за гучними словами про звитягу та жертви нації. Далі предметом розгляду нашого міні-курсу стане зв’язок між війною та баченням світу в етнічних категоріях, що дозволить перейти до еволюції офіційної пам’яті про війну від 1945 р. до сьогодні.

Лекція 1: Наративи війни.

Лекція 2: Щоденність війни.

Лекція 3: Націоналізація війни.

Лекція 4: Пам’ять війни.

Сергій Єкельчик – історик, викладач університету Вікторії (Канада), автор книжок «Імперія пам’яті: російсько-українські стосунки в радянській історичній уяві» (2004), «Історія України: народження модерної нації» (2007), «Українофіли: світ українських патріотів другої половини ХІХ століття» (2010), «Сталінські громадяни: повсяденна політика після тотальної війни» (Stalin’s Citizens: Everyday Politics in the Wake of Total War) (2014). Скоро вийде його нова книжка про Майдан і події 2013-14 років в Україні.

Щоб записатися на курс, необхідно надіслати імейл vcrc@vcrc.org.ua. Записані на курс отримають рекомендовану літературу до занять в електронному вигляді.

Курс відбудеться в рамках освітнього проекту «Помста пам’яті: Друга світова війна у політичних та культурних наративах», присвяченого критичному осмисленню дискурсу Другої світової, актуалізованого останніми подіями в Україні, аналізу політичних, риторичних, медійних стратегій використання історичного досвіду війни, виробництву способів роботи з повоєнним досвідом.

Вхід вільний

Проект реалізовано за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля
BL3_RM_KIru_4C

Партнер проекту:
dovzhenko

За підтримки ERSTE Stiftung та Charles Stewart Mott Foundation
350px-ERSTE_Stiftung_Logo Mott-Logo-PMS-315-and-black

Інформаційні партнери:
04edb8ec-4d0b-4a6a-a76a-a926435b6319 cultprost

Центр візуальної культури (ЦВК) був створений у 2008 році як майданчик для співпраці між академічними, художніми та активістськими спільнотами. ЦВК є незалежною громадською організацією, що займається видавничою і виставковою діяльністю, науковими дослідженнями, проведенням публічних лекцій, дискусій і конференцій. У 2015 році Центр візуальної культури отримав нагороду Європейської культурної фундації ім. принцеси Марґріт.

Контакти:

+38096 4929600 (Наталка Нешевець)
www.facebook.com/vcrc.org.ua
vcrc@vcrc.org.ua