КОНГРЕС РИСУВАЛЬНИКІВ

Національний художній музей України, Польський інститут у Києві та
Центр візуальної культури

запрошують на відкриття
КОНГРЕСУ РИСУВАЛЬНИКІВ
концепція Павла Альтхамера

18 травня о 20:00
вул.Грушевського, 6 (НХМУ)

Конгрес рисувальників проходитиме з 18 травня до 8 червня 2013 року з ініціативи художника Павла Альтхамера. На
цей час приміщення Національного художнього музею перетвориться на відкритий майданчик для вільної та публічної комунікації, що відбуватиметься за допомогою рисування, яке стане основним засобом вираження своїх поглядів, пристрастей та ведення дискусії.

Київський Конгрес рисувальників відкриється у Ніч музеїв 18 травня 2013 року о 20:00. У відкритті Конгресу візьмуть участь художник Павел Альтхамер, учасники соціального центру ESC (Рим), українські художньо-політичні ініціативи «Худрада», «Р.Е.П.», «Пряма дія», «Феміністична Офензива» і всі охочі.

plakat_kongres_ukr_A3_web
Конгрес рисувальників — це зустріч людей, які спілкуються за допомогою образів, а не слів. Всі охочі можуть приєднатися до дискусії, інструментами якої слугуватимуть фарба, вугілля, колаж чи інші традиційні матеріали й техніки, та висловитися з приводу тем, що хвилюють.

Під час Конгресу один із залів Музею перетвориться на майданчик для безперервного візуального спілкування. Стіни та підлога Музею будуть вкриті білою поверхнею, яку відвідувачі, разом із українськими та зарубіжними художниками, архітекторами, дизайнерами поступово заповнюватимуть своїми малюнками. Конгрес не лише для професіоналів — ми запрошуємо всіх, хто хоче взяти участь. Протягом трьох тижнів кожен матиме можливість залишити свій слід у стінах найповажнішої мистецької інституції України.

Вам не подобається те, що намалювали інші? Візьміть пензлик та замалюйте це або намалюйте свій коментар поряд. Павел Альтхамер і ми разом з ним запрошуємо усіх до чесної розмови. Будьте ввічливими чи політнекоректними, захопленими чи обуреними, та змагайтеся з іншими у битві образів. Намалюйте свої емоції, переконання та вимоги. Скажіть правду, висловіться!

Ієрархіям майстерності чи популярності, що панують в мистецькому світі, ми протиставляємо доступ до публічного візуального висловлювання, відкритий для кожного. Політика, релігія, економічні проблеми, ідеологічні чи естетичні переконання можуть стати точками перетину в бесіді, що розгортатиметься у стінах Музею. Жодне висловлювання не матиме привілейованої позиції — адже кожен зможе негайно відреагувати на нього, доповнивши його до невпізнання чи й зовсім замалювавши.

До діалогу будуть запрошені представники соціальних груп з різними інтересами, переконаннями та поглядами, які заохочуватимуться до комунікації в невербальний спосіб. Така візуальна розмова покликана подолати бар’єри, що зазвичай виникають у словесній дискусії.

Паралельна програма, що буде проходити в Музеї під час Конгресу, включатиме відеопокази, презентації, обговорення, майстер-класи за участі українських та зарубіжних художників, кураторів, активістів.

Конгрес рисувальників уперше відбувся з ініціативи художника Павла Альтхамера в рамках 7-ї Берлінської бієнале сучасного мистецтва 2012 року (під кураторством Артура Жмієвського). Тоді приміщення однієї з недіючих берлінських церков (Elisabethkirche) було перетворено на майданчик для спільного малювання. Успіх Конгресу рисувальників серед публіки бієнале спонукав Павла Альтхамера розвинути цей задум та провести подібні Конгреси у Римі, Варшаві та Києві.

Павел Альтхамер – художник, скульптор та перформансист. Представник польського критичного мистецтва. Лауреат нагороди ім. Вінсента Ван Гога. Протягом багатьох років провадить художні заняття для виключених соціальних груп (люди з обмеженими можливостями, мешканці неблагополучних дільниць). Його роботи виставлялися на Documenta X, Manifesta 3, в Institute of Contemporary Arts (Лондон), Deutsche Guggenheim (Берлін) тощо.

Спеціальний партнер
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Партнери проекту:
Фонд “Розвиток України”
ARTTECHNOLOGY
Stedley Art Foundation
Caparol
Азур

Інформаційні партнери:
ART UKRAINE
Kievreport
Наш Киев
WHAT’S ON
ПЛАТФОРМА
Політична критика

Контакти:
Центр візуальної культури:
Леся Кульчинська, kulchinska@gmail.com, тел. +38 093 0400548

Польський Інститут у Києві:
Тетяна Артушевська, tatiana.artuszewska@instytutpolski.org, тел. (044) 288 0304

Національний художній музей України:
Наталія Михайлова, namumuseum@gmail.com, тел. (044) 278 7454