Програма

 

20 жовтня, п’ятниця, 19:00

Відкриття виставки «Свято скасовано!» кураторського об’єднання Худрада (Україна).

20 жовтня, п’ятниця, 20:00

Лекція-перформанс «ІТИ В ГОСТІ – агітка Філіпа Різка» (Єгипет) (у співпраці з DAAD Artists-in-Berlin Program, Німеччина).

21 жовтня, субота, 19:00

Відкриття виставки «Мертві душі» Марини Напрушкіної (Німеччина) та Олівера Ресслера (Австрія) і презентація проекту Марини Напрушкіної «Бібліотека біженців» та ініціативи «Нове сусідство Моабіт» – Центр візуальної культури.

22 жовтня, неділя, 16:00

«Церемонія», розмова й показ фільму Філа Коллінза (Німеччина) (у співпраці з DAAD Artists-in-Berlin Program, Germany).

22 жовтня, неділя, 21:00

Концерт Pharmakon (США) (вхід за квитками).

25 жовтня, середа, 19:00

Відкриття виставки «Свято скасовано!» кураторського об’єднання Худрада (Україна) – Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини.

26 жовтня, четвер, 19:00

Показ фільму Олександра Довженка «Арсенал» (1928) в рамках серії «Український революційний кіноавангард».

27 жовтня, п’ятниця, 19:00

Відкриття виставки «Ринок» (кураторка – Ганна Циба, Україна) – Житній ринок.

28 жовтня, субота, 19:00

Лекція «Голос і сліди часу» Оксани Булгакової (Німеччина).

29 жовтня, неділя, 19:00

«Цензура в мистецтві та досвід спротиву в Туреччині під час надзвичайного стану», розмова з Асеною Ґюнал та Озлем Алтюнок (Туреччина) (у співпраці з Depo, Стамбул, Туреччина).

1 листопада, середа, 19:00

Презентація «Krytyka Polityczna Athens»: «Universitas» Каті Ерхардт (AthenSYN) і «Школа всього» Юлії Штраус (Avtonomi Akadimia) (Греція/Німеччина).

1 листопада, середа, 20:00

Марта Мадей (Німеччина): «Пам’яті Зиґмунта Баумана».

2 листопада, четвер, 19:00

Показ фільму «Навесні» (1929) Михаїла Кауфмана в рамках серії «Український революційний кіноавангард».

3 листопада, п’ятниця, 17:00

Презентація «Глибоке вивішування» Хельмута Батісти (Бразилія).

3 листопада, п’ятниця, 19:00

«Акустична зброя: від Walls of Jericho до плейлисту GitMo», перформанс Себастіана Бейз Шефера (Німеччина).

4 листопада, субота, 16:00

«Ніякого жаху! Нічого не боятися в часи тривоги», презентація Джудіт Гольцер і Марселя Шобеля (Німеччина).

4 листопада, субота, 19:00

«Фіаско світової революції», лекція Михаїла Рикліна (Німеччина).

5 листопада, неділя, 14:00

«Піратське кіно та нові форми протидії політиці й мистецтву», розмова й покази Яна Ґербера та Себастіана Лютґерта (Німеччина):

14:00 Революція 1 (Французька): Кріс Маркер, Гаспар Ґланц, Уте Голль, Пітер Отт та ін.

17:00 Революція 2 (Жовтнева): Кіра Муратова, Петер Черкасскі, Артавазд Пелешян, Кен Джейкобс та ін.

20:00 Революція 3 (Цифрова): Дзиґа Вертов, Альфред Гічкок, Жан-Люк Годар, Філіп Ґранріє та ін.

7 листопада, вівторок, 14:00

Воркшоп експериментального радіо. «Майдан. Прогулянка», аудіотур Picpic (Україна).

7 листопада, вівторок, 19:00

«П’єса», перформанс Валентини Петрової (Україна) і дискусія про свободу і авторитарність слова.

8 листопада, середа, 19:00

Презентація українського перекладу книжки Джудіт Батлер «Фрейми війни. Чиї життя оплакують?» за участі Катерини Міщенко, Юстини Кравчук і Катерини Сергацкової (Україна).

9 листопада, четвер, 19:00

Показ фільму «Одинадцятий» (1928) Дзиґи Вертова в рамках серії «Український революційний кіноавангард».

10 листопада, п’ятниця, 17:00

«Фінальна фантазія ІІ – 21 переклад наміру японською – 喜怒哀楽 Кідоайраку (Радість-Лють-Сум-Задоволення)», презентація Хіроші МакДональда Морі (Японія).

10 листопада, п’ятниця, 19:00

Відкриття виставки «Dance, Dance, Dance» (куратор – Сергій Климко, Україна) – BURSA GALLERY.

11 листопада, субота, 12:00

«Healthy live: Більше несамовитих марень», музичний перформанс Алєксєя Таруца (Росія) в рамках виставки «Dance, Dance, Dance» – BURSA GALLERY.

11 листопада, субота, 13:00

«mocumenta», презентація колективного мистецького проекту в Художніх майстернях на Сошенка, 33.

12 листопада, неділя, 14:00

Воркшоп експериментального радіо. «Справа Менделя Бейліса», аудіотур від Picpic (Україна).

12 листопада, неділя, 17:00

«Від паркінгу до парку», показ фільму і дискусія з Кларою Гюнеке (Німеччина).

12 листопада, неділя, 19:00

«Випадок Греції та вбивство Павлоса Фіссаса», розмова з Юлією Мерміґкою (Греція).

13 листопада, понеділок, 19:00

«Діаграми Донецького синдрому», презентація проекту Пола Чейні (Велика Британія).

14 листопада, вівторок, 19:00

«Знімки з майбутніх окупацій», розмова з Ноа Фішером (США).

16 листопада, четвер, 19:00

Показ фільму «Шкурник» (1928) Миколи Шпиковського в рамках серії «Український революційний кіноавангард».

17 листопада, п’ятниця, 19:00

Показ фільму «Ні! Ні! Ні!» (2017) та прем’єра серіалу «Озброєні й небезпечні» Миколи Рідного (Україна).  

18 листопада, субота, 16:00

Воркшоп експериментального радіо. «Відео-дія», виступ Дейва Філліпса (Швейцарія) та розмова про звуковий активізм, звук як мову, гуманімалізм – Центр візуальної культури.

18 листопада, субота, 19:00

«горіти, пломеніти, світитися, спалахувати, виблискувати, мерехтіти, тліти, палати», лекція-перформанс Олі Сосновської (Білорусь).

19 листопада, неділя

Воркшоп експериментального радіо.

14:00 «Звукова прогулянка по звуковому ландшафту й ритми міста», воркшоп із польових записів від Еліа Моретті (Чехія).

18:30 «Вслухаючись у місце», розмова з Еліа Моретті (Чехія) про екологічний підхід до звуку.

20:30 «Мутації», концерт Дейва Філліпса (Швейцарія).

22 листопада, середа, 19:00

«Новий Інтернаціонал: поза межами нації», розмова й показ із Лоренцо Марсілі (Італія), Олівером Ресслером (Австрія) та Ю Мі (Китай) (у співпраці з Transeuropa Festival 2017, Іспанія та European Alternatives, Франція).

23 листопада, четвер, 16:00

«Спільний лексикон для Європи», міжнародний семінар від Studio 14 таShedhalle (Греція/Швейцарія/Італія/Польща/Німеччина).

23 листопада, четвер, 19:00

Показ фільму Івана Кавалерідзе «Перекоп» (1930) в рамках серії «Український революційний кіноавангард».

24 листопада, п’ятниця, 19:00

Презентація українського перекладу книжки Тімоті Снайдера «Про тиранію: двадцять уроків ХХ століття» за участі Катерини Міщенко та Ангеліни Карякіної (Україна).

25 листопада, субота, 19:00

Показ фільму «Погляд» (2016–17) і розмова з Артуром Жмієвським (Польща).

26 листопада, неділя, 15:00

«Петиція проти смерті», перформанс ОРЛАН (Франція).

Закриття Київського Інтернаціоналу 2017.

 

Усі події проходитимуть у головній локації, окрім тих, де вказано інше.

 

Локації:

Інститут наукової, технічної та економічної інформації («Тарілка», вул. Антоновича, 180, м. «Либідська») – головна локація.

Центр візуальної культури (вул. Глибочицька, 44, трамваї №14, 18 від м. «Контрактова площа»).

Житній ринок (вул. Верхній Вал, 16, м. «Контрактова площа»).

BURSA GALLERY (вул. Костянтинівська, 11-Б, м. «Контрактова площа»).

Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини (вул. Терещенківська, 5, кв. 1, 3, м. «Театральна»).

Художні майстерні на Сошенка, 33 (вул. Сошенка, 33, тролейбус №18 від м. «Майдан Незалежності»).

 

Паралельна програма:

 

27 серпня – 5 листопада

Інституційна резиденція Центру візуальної культури у tranzit.cz, 2017 (Прага, Чехія).

28 вересня, четвер, 19:00

«Політика мистецтва в Україні після Майдану», лекція Василя Черепанина (Україна) та дискусія, модератор Девід Квіґлі (Німеччина) – Depot (Відень, Австрія).

1 жовтня, неділя, 17:00

«Реаліті, Шоу», перформанс Валентини Петрової (Україна) у Swab Barcelona (Іспанія).

3 жовтня, вівторок, 10:00

«Європа перед лицем популізму», конференція за участі Джона Б. Джадіса (США), Марка Крепона (Франція), Ракель Ґаррідо (Франція), Рашида Бензіна (Франція), Шанталь Дельсоль (Франція), Балли Фофани (Франція), Василя Черепанина (Україна), Маріон Фонтен (Франція), Ігоря Стокфішевського (Польща) та ін. – Columbia Global Centers | Paris (Франція).

13 жовтня, п’ятниця, 18:00

«Українська історія як світова історія: 1917-2017», виступ Тімоті Снайдера (США) в Інституті наук про людину (Відень, Австрія).

15 жовтня, неділя, 19:00

«Україна: культура в часи конфлікту ІІ», дискусія за участі Івана Крастева (Болгарія), Василя Черепанина (Україна) та Флер де Веерд (Нідерланди) у Castrum Peregrini (Амстердам, Нідерланди).

25 жовтня, середа, 21:00 – 30 жовтня, понеділок

Відкриття виставки «Жіночі тексти» кураторки Оксани Брюховецької (Україна) в культурному центрі Casa del Reloj в рамках Transeuropa Festival 2017 (Мадрид, Іспанія).

26 жовтня, четвер, 18:00

Екскурсія Оксани Брюховецької виставкою «Жіночі тексти» та розмова про фемінізацію мистецтва в культурному центрі Casa del Reloj в рамках Transeuropa Festival 2017 (Мадрид, Іспанія).

28 жовтня, субота, 17:00

«Новий Інтернаціонал: поза межами нації», симпозіум за участі Олівера Ресслера (Австрія), Ю Мі (Китай), Василя Черепанина (Україна), Кетрін Гаґ (Швейцарія), Луїджи де Маґістріс (Італія), Ґесін Шван (Німеччина), Уґо Маттеі (Італія) та ін. у Matadero в рамках Transeuropa Festival 2017 (Мадрид, Іспанія).

1 грудня, п’ятниця, 19:00

«Люди, які прийшли до влади», показ фільмів і розмова з Олексієм Радинським (Україна), модератор Том Вайбель (Австрія) – Depot (Відень, Австрія).