Лекція Мартіни Меспуле “Соціальна нерівність та сегрегація у міському просторі у Франції з 1970-тих років”
“Соціальна нерівність та сегрегація у міському просторі у Франції з 1970-тих років” – лекція французької соціологині Мартіни Меспуле, якою Французький інститут в Україні та Центр візуальної культури відкривають цикл «Соціальна нерівність, паритет, опіка в міському просторі: від реальності до утопії».
Починаючи з 1970-х років французькі міста зазнали значних економічних та соціальних змін. Ці трансформації потягли за собою соціальні переформування в межах міської території в цілому, в середині міських районів та між районами. У лекції йтиметься про сучасний стан та різні аспекти проблеми соціальної нерівності у міському просторі у Франції, її різноманітні виміри та наслідки.
Мартіна Меспуле викладає соціологію в університеті міста Нант. Вона очолювала Будинок Наук про Людину ім. Анжа Гепена у Нанті з 2011 по 2015 рік. Членкиня Нантського центру соціології (CENS), що є одним з підрозділів Національного центру наукових досліджень Франції. У центрі уваги її наукових робіт сфера виробництва та квантифікативні практики у державному регулюванні у Франції та в Європі, зокрема у політиці міст, а також історія статистики та соціальних наук у країнах Центральної та Східної Європи за часів комуністичних режимів та після їх падіння. Авторка книги “Побудова соціалізму у цифрах. Опитування та переписи у СРСР з 1917 до 1991 р.”
Робоча мова – французька з послідовним перекладом на українську.
Вхід вільний.
У 2015 році в Центрі візуальної культури відбувся розроблений Французьким інститутом цикл лекцій “Міграції, ідентичності, території”, що представляв французький досвід у вивченні питань міграції і був частиною програми “Школи переміщених осіб” Київської бієнале 2015 “Київська школа”.
Організатор: Французький інститут в Україні
За підтримки: ERSTE Stiftung та Charles Stewart Mott Foundation