Надія Парфан. Міста, яких не було: історія радянської урбаністичної утопії
Середа, 25 лютого 2015, 19:00
Центр візуальної культури (Київ, вул. Глибочицька, 44, 2 поверх)
Центр візуальної культури та «Політична критика» запрошують на лекцію Надії Парфан «Міста, яких не було: історія радянської урбаністичної утопії», що відбудеться у середу, 25 лютого, о 19:00.
Чи можна винести урок з містобудівних теорій минулого століття? Як мріяти про ідеальний пострадянський Київ? Ця лекція – про еволюцію утопічного мислення в теоріїі та практиці радянського містопланування. Ми розглянемо радянську урбаністичну утопію в широкому контексті західної модерності – від Томаса Мора та Шарля Фур’є, до сучасного утопіста Девіда Гарві. Це допоможе нам прослідкувати еволюцію утопічних проектів радянського урбанізму – від «літаючого міста» в революційні 20-ті, до Славутича, Русанівки і типових мікрорайонів пізньорадянської епохи. Ми також розглянемо просторові трансформації цих проектів протягом останніх десятиліть і спробуємо оцінити шанси пострадянських міст на свою утопію.
Надія Парфан вивчала культурологію в Києво-Могилянській Академії та соціальну антропологію в Центральноєвропейському університеті (Будапешт). У 2012 – 2013 була стипендіаткою програми Фулбрайт і гостьовою дослідницею на факультеті урбаністики та географії в університеті Темпл, Філадельфія. Співзасновниця фестивалю кіно та урбаністики “86” у місті Славутич. Цікавиться документальним кіно, культурною інфраструктурою та повсякденними практиками городян.
Вхід вільний
Лекція відбудеться в рамках виставки «Надбудова», що триває в Центрі візуальної культури до 28 лютого
За підтримки ERSTE Foundation та Charles Stewart Mott Foundation
Виставка «Надбудова» проходить в рамках проекту Unrendered Spaces
http://unrenderedspaces.tumblr.com/
Партнери проекту:
Центр візуальної культури (ЦВК) був створений у 2008 році як майданчик для співпраці між академічними, художніми та активістськими спільнотами. ЦВК є незалежною громадською організацією, що займається видавничою і виставковою діяльністю, науковими дослідженнями, проведенням публічних лекцій, дискусій і конференцій. У 2015 році Центр візуальної культури отримав нагороду Європейської культурної фундації ім. принцеси Марґріт.
Центр візуальної культури (вул. Глибочицька, 44, 2-ий поверх)
Контакти:
+38096 4929600 (Наталка Нешевець)
www.facebook.com/vcrc.org.ua
vcrc@vcrc.org.ua