Р.Е.П. У ГОСТИНОМУ ДВОРІ

Група Р.Е.П., Центр візуальної культури, громадська ініціатива «Право на місто» запрошують

11 липня 2012, середа, 21:30

Відеопоказ робіт групи Р.Е.П. 2005-2012 років за участі Ксенії Гнилицької, Нікіти Кадана, Жанни Кадирової, Лесі Хоменко

До підбірки увійшли відеодокументації ранніх акцій групи Р.Е.П. – «Wе will R.E.P. you!», «Контрабанда», нещодавнього перформансу із серії «Медіатори» і дві відеороботи – «Суперпропозіція» та «Українська земля». Вибір робіт для цього показу не тільки демонструє лінію розвитку нового ангажованого мистецтва, а безпосередньо відсилає до ситуації Гостиного двору, ставлячи питання опору агресивній приватизації публічного простору і ролі культури та мистецтва у цій боротьбі. В роботах групи Р.Е.П. ставиться ряд інших соціально-політичних проблем, які можна обговорити з автор(к)ами після показу.

Група Р.Е.П. (www.rep.tinka.cc) заснована у 2004 р. під час подій Помаранчевої революції. З 2006 р. до складу групи входять: Нікіта Кадан, Лада Наконечна, Леся Хоменко, Володимир Кузнєцов, Ксенія Гнилицька, Жанна Кадирова. Група створює інсталяції, графічні роботи, настінні розписи, відеороботи, акції та перформанси.

Акція «We will Р.Е.П. you!» (2005) відбулася 7 листопада на Майдані Незалежності. Того дня там проходила демонстрація Комуністичної партії України. Також на площі з’явилися представники націоналістичних організацій зі священиками та міліція. Група Р.Е.П. виступила як самостійна політична організація та заявила про себе в громадському просторі. Це призвело до конфлікту з націоналістами, які спробували прибрати художників з площі перед урочистим богослужінням.

Акція «Контрабанда» (2007) здійснена на контрольно-пропускному пункті на кордоні України та Польщі. Художники перенесли через кордон російську нафту в гумових грілках та російський газ у надутих кульках. При цьому вони документували життя дрібних контрабандистів – українців, що мешкають поруч з кордоном та переносять, прив’язавши скотчем до тіла під одягом, пачки цигарок і такі самі грілки, наповнені горілкою чи спиртом.

Відео «Українська земля» (2010) – про ринковий потенціал феномену патріотизму, унікальної етнічної культури, дорогоцінної землі предків та дбайливого ставлення до неї, властивого для національного характеру. «Українська земля» комбінує елементи патетичної презентації країни та комерційної реклами.

Два однохвилинних відео «Суперпропозиція» (2008) імітують рекламні ролики, які пропонують нелегальних працівників з України потенційним польським роботодавцям, наголошуючи на їх якості (низька ціна, відсутність захисту прав, відсутність страхових зобов’язань). Роботу створено за підтримки фундації F.A.I.T., Краків, Zacheta Narodowa Galeria Sztuki, Варшава (Польща).

Перформанс «Йодлери» (2011) належить до серії «Медіатори». Медіаторами виступають народні музиканти, що належать до різних регіональних та національних традицій мандрівних співців (український лірник, вірменський ашуг, казахський акин, польський пісняр та ін.). На запрошення групи Р.Е.П. вони виконують на вулицях міст у власній манері співи на теми, пов’язані із сучасним мистецтвом. В австрійському місті Швац тірольські йодлери проспівали про численні випадки цензури сучасного мистецтва, судові процеси проти художників та погроми виставок.

Гостиний двір (Контрактова площа, 4)