Виставки

 

«Свято скасовано!», виставка кураторського об’єднання «Худрада» (Україна).

Виставка «Свято скасовано!» присвячена пам’яті про революцію та феномену цензури. Перша частина виставки у «Тарілці», будівлі Інституту наукової, технічної та економічної інформації, розповідає про політичні очікування та надію на зміну соціального світу. Друга частина виставки у Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини продовжує розповідь дослідженням радянської цензури та її слідів у сучасних соціальних практиках.

21 жовтня – 26 листопада, Інститут наукової, технічної та економічної інформації («Тарілка», вул. Антоновича, 180, м. «Либідська»).

Години роботи: вівторок – неділя, 12:00–20:00. Понеділок – вихідний.

Вхід вільний.

26 жовтня – 26 листопада, Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини (вул. Терещенківська, 5, кв. 1, 3, м. «Театральна»).

Години роботи: понеділок/п’ятниця – 9:00/17:00, субота/неділя – 10:00/18:00.

Вхід – за квитком до музею.

 

«Мертві душі», виставка Марини Напрушкіної (Німеччина) та Олівера Ресслера (Австрія).

У виставці «Мертві душі», що проходитиме у Центрі візуальної культури, Марина Напрушкіна показує ключові принципи політики ЄС щодо притулку й міграції, яка призводить до серйозної економічної та соціальної нерівності, – кордони настільки закриті, що шукачам притулку ледве вдається досягти «безпечних берегів». Олівер Ресслер зосереджується на боротьбі за громадянство, водночас досліджуючи неочевидно ексклюзивну природу цього поняття. Він також розглядає рідкісні організовані випадки окупації фабрик, метою яких було взяти виробництво під контроль робітників.

22 жовтня – 26 листопада, Центр візуальної культури (вул. Глибочицька, 44, трамваї №14, 18 від м. «Контрактова площа»).

Години роботи: вівторок – неділя, 12:00–20:00. Понеділок – вихідний.

Вхід вільний.

 

«Ринок», виставка (кураторка – Ганна Циба, Україна).

Споруди українських критих ринків, збудовані у 1960–1980-х роках, – це невизнані законом пам’ятки пізнього модернізму, що часто зазнають нищівних реновацій. Мета проекту «Ринок» – привернути увагу до цих споруд як нововиявлених пам’яток. Учасники виставки досліджують історію цієї архітектури та розмірковують про контексти її створення й існування у минулому, теперішньому та майбутньому. У центрі уваги проекту – його локація, київський Житній ринок, збудований в 1980 році у так званому інтернаціональному стилі.

28 жовтня – 26 листопада, Житній ринок (вул. Верхній Вал, 16, м. «Контрактова площа»).

Години роботи: вівторок – неділя, 07:00–19:00. Понеділок – вихідний.

Вхід – вільний.

 

«Dance, Dance, Dance», виставка (куратор – Сергій Климко, Україна).

Образ рейву, похований наприкінці 90-х, нещодавно воскрес, але цього разу ще далі на схід, ніж Східний Берлін. Однією з його обителей проголосили Київ, який західні пілігрими відкрили для себе разом із бунтом, вуличною демократією і всім тим, чому належить бути на північ від Стіни. Новий Схід, політико-поетична формація нового горизонту свободи й вітальної енергії, став дороговказом для тих, хто шукає життя поза межами фортеці Старого Світу. Спостерігаючи за самопроголошеними «новими берлінами», виставка в BURSA GALLERY розгляне пострадянську танцювальну сцену як яскравий симптом соціальних та політичних процесів.

11 листопада – 10 грудня, BURSA GALLERY (вул. Костянтинівська, 11-Б, м. «Контрактова площа»).

Години роботи: вівторок – неділя, 07:00–19:00. Понеділок – вихідний.

Вхід – вільний.